Jak w poprzednim tygodniu najważniejszym jego newsem był konwent Pyrkon, tak w tym jest nią wizyta Jeffa VanderMeera w Polsce. Która nota bene jeszcze trwa, jutro będzie mieć miejsce jej ostatni dzień. Około godziny 07:00 autor będzie gościem programu „Kawa czy herbata” TVP 1, później o 14:00 weźmie udział w widoeczacie Wirtualnej Polski. Poza tym jednym głośnym wydarzeniem, w tym tygodniu niewiele znajdziemy innych równie interesujących informacji.

Należy wspomnieć o zapowiedziach z Prószyńskiego, oprócz książek z serii Nowej Fantastyki, S. A. Swann „Wilczy amulet” i drugiego tomu „Namiestniczki” Wiery Szkolnikowej, można znaleźć również książkę Terry’ego Pratchetta „W północ się odzieję” oraz Orsona Scotta Carda „Wezwanie Ziemi”. Wszystkie książki oprócz „Wilczego amuletu” zapowiadane są na maj. Poza tym jak donosi na swoim blogu Wojtek Sedeńko Rebis w tym roku wypuści w końcu wcześniej zapowiadane wznowienia wybranych książek Philipa K. Dicka. Jeśli przy wznowieniach już jesteśmy, 12 kwietnia w księgarniach będzie można znaleźć wspominaną w tamtym tygodniu „Grę o tron” z serialową okładką.

Warto też odnotować nominację dla „Wiecznego Grunwaldu” Szczepana Twardocha, a mowa o nagrodzie TVP Kultura – Gwarancja Kultury, oczywiście w kategorii Literatura. Ogłoszenie wyników 16 kwietnia.

W radiowej Czwórce do odsłuchania rozmowa z Michałem Protasiukiem, o jego najnowszej książce „Święto rewolucji”. A na stronie wydawnictwa Ars Machina do przeczytania fragment „Rozgwiazdy” Petera Wattsa, która premierę będzie miała w poniedziałek, a na wspomnianej stronie ruszyła już jej przedsprzedaż.

Przy wieściach z zagranicy, do odsłuchania dwa wywiady, jeden z Bernardem Beckettem, drugi z Neilem Gaimanem. Oprócz tego artykuł o próbie zdefiniowania science fiction i dyskusja jaką ten blogowy wpis sprowokował.

Premiery

Tutaj znowu przywiało nudą, na ciekawsze premiery trzeba poczekać do następnego tygodnia. Ale jedna perełka się znalazła – książka Marcina Tatarczuka „Kaidan – japońskie opowieści niesamowitej epoki Edo”.

Wyboru dokonała: Maria „Metzli” Roszkowska

This entry was posted on niedziela, 3 kwietnia, 2011 and is filed under Przegląd wydarzeń. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.