Wywiązując się z obietnicy cotygodniowych wpisów czas na przegląd minionego właśnie tygodnia. Nie będzie on specjalnie długi, bo i informacji, na które warto zwrócić uwagę, jest niewiele. Wczoraj dobiegł końca ostatni dzień Targów Książki w Krakowie podczas których można było spotkać Rafała Kosika i Jacka Dukaja. Nazbierało się trochę premier o których wspominaliśmy w poprzednich wpisach, pojawiło się parę informacji z wydawnictw oraz wyniki World Fantasy Award, z listą laureatów można zapoznać się na tej stronie.

 

Zaczniemy od wieści z wydawnictw, na pierwszy ogień Solaris i jego dwie propozycje na przyszły rok. Robert J. Sawyer „www.Przebudzenie” oraz Nik Pierumow „Imię Bestii”, czyli trzeci tom cyklu fantasty „Siedem zwierząt Rajlegu”. Albatros na listopad proponuje dwie książki Stephena Kinga – „Desperacja” oraz „Regulatorzy”. Oprócz tego zbiór opowiadań Kurta Vonneguta „Tabakiera z Bagombo”. Antologia „Science fiction” z Powergraphu przesunęła się na 18 listopada, na stronie wydawnictwa można zapoznać się z jej spisem treści. Ars Machina z początkiem listopada uruchomiła przedsprzedaż „Wiru” dla niecierpliwych, na blogu wydawnictwa można też przeczytać o szczegółowym planie wizyta Petera Wattsa na polskim Falkonie.

We Wrocławiu w dniach 22 – 27 listopada będzie miał miejsce Międzynarodowy Festiwal Kryminałów, tutaj można zapoznać się z jego programem. I pozostając w tym samym mieście warto wspomnieć o innym festiwalu, tym razem filmów amerykańskich. Jeśli ktoś chce zobaczyć trochę inne oblicze kina zza oceanu niż tylko wielkobudżetowe produkcje, będzie taka okazja w stolicy Dolnego Śląska od 15 do 20 listopada.

Premiery

W księgarniach można już dostać trzeci tom „Rakietowych Szlaków”, ukazał się również trzeci tom najnowszej powieści Murakamiego „1Q84”. Nakładem Iskry i Lampy Bożej ukazał się „Dumanowski” autorstwa Wita Szostaka, do zdobycia również nowe wydanie „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa.

Wyboru dokonała: Maria „Metzli” Roszkowska

This entry was posted on poniedziałek, 7 listopada, 2011 and is filed under Przegląd wydarzeń. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.