Ten tydzień obrodził nam w zapowiedzi na nowy rok. Bo i Ars Machina, i wydawnictwo Mag przedstawiło swoje wstępne plany na przyszły rok. Pojawiło się też parę innych informacji, które warto odnotować. Bez zbędnych wstępów, zaczynamy. Do dzieła!

Ars Machina na pierwszy kwartał 2012 planuje Megan Whalen Turner „The Thief” – powieść fantasy dla młodzieży oraz drugi tom „Virgi” Karla Schroedera „Queen of Candesce”. W pierwszym półroczu zobaczymy również książkę Petera Wattsa „Behemoth” – jeszcze nie wiadomo czy wydany zostanie w jednym czy dwóch tomach. Z wydawnictwa Mag płyną informacje odnośnie pierwszego kwartału. W serii Uczty Wyobraźni zobaczymy ksiażki – Luciousa Sheparda “Smok Griaule” (styczeń) oraz Susanna Clarke’a “Jonathan Strange i Pan Norrell” (marzec). Oprócz tego nowy tom Stevena Eriksona “Okaleczony bóg” w dwóch tomach, pierwszy w lutym, drugi w marcu. Poza tym w styczniu Joe Abercrombie “Zemsta najlepiej smakuje na zimno”, w lutym Jim Butcher “Pełnia księżyca”, w marcu John R. Fultz “Siedmu książąt”. I jak też można przeczytać na forum Maga – w drugim kwartale powinniśmy zobaczyć książkę Petera F. Hamiltona “Pustka. Czas”, dokończenie cyklu „Świat rzeki” Philipa Jose Farmera, “Skok w konflikt. Skok w wizję” Stephena Donaldsona oraz „Reamde” Neala Stephensona. Dobre wieści również z wydawnictwa superNOWA – już niedługo do nabycia audiobooki „Ostatnie życzenie” oraz „Miecz Przeznaczenia” Andrzeja Sapkowskiego. Więcej informacji na stronie wydawnictwa.

Jak poinformowała Kasia Kosik na naszym forum, w grudniu wyjdzie numer Fantasy & Science Fiction Lato 2011. Natomiast na stronie Runy można znaleźć informacje o świątecznej promocji, którą objęte będą wszystkie książki, oprócz trzech najnowszych wydanych w koprodukcji z Belloną. Od dziś do 30 grudnia pojedyncze książki można kupić z rabatem 35%, natomiast pakiety z 40%.

Na koniec do przeczytania (i odsłuchania) parę wywiadów: z Ann I Jeffem VanderMeerami, ze Stevenem Eriksonem, z Nealem Stephensonem, z Pawłem Matuszkiem, a także z Philipem K. Dickiem, który został przeprowadzony z 1979 roku. Na Polterze do przeczytania opowiadanie Charlesa Strossa “Zimniejsza wojna”. A na sam deser do obejrzenia oficjalny materiał HBO promujący drugi sezon serialu „Gry o tron”

Premiery

W księgarniach do zdobycia “Wir” Petera Wattsa oraz antologia “Science Fiction” z Powergraphu.

Wyboru dokonała: Maria „Metzli” Roszkowska

This entry was posted on poniedziałek, 21 listopada, 2011 and is filed under Przegląd wydarzeń. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.