Dziś szósty grudnia. Dzień Świętego Mikołaja. Wypadałoby zatem zasypać Was prezentami, ale niestety… nie ma tak dobrze. Zamiast nich otrzymacie garść informacji – głównie marketingowych – które przydadzą się w trakcie robienia mikołajkowych prezentów. Przynajmniej taką mamy nadzieję.

Na początek, szczypta marketingowego bełkotu. No co? W końcu każdy szuka prezentu idealnego. Dziś nakładem Rebis ukazała się książka Conan i pradawni Bogowie Roberta Howarda. Jeżeli ktoś jest fanem barbarzyńcy z Cymerii warto, aby zapoznał się z tą pozycją bliżej, gdyż przygotowana edycja opiera się na oryginalnych tekstach amerykańskiego pisarza. Publikowane do tej pory barbarzyńskie książki Howarda były mniej lub bardziej przerabiane. Dzięki wspomnianemu wydawcy to już przeszłość. Warto też dodać, że Rebis zamierza wydać jeszcze dwa tomy przygód Conana: Conan i skrwawiona korona, Conan i miecz zdobywcy. Oczywiście nie samym mieczem człowiek żyje. 29 listopada do księgarni trafił siódmy tom almanachu światowej fantastyki – pod redakcją Mirosława Obarskiego. Mowa o Krokach w nieznane 2011, w których możemy znaleźć teksty takich autorów, jak: Ted Kosmatka (Prorocze światło), Charles Stross (Palimpsest), Dan Simmons (Tegoroczne zdjęcia klasowe) oraz opowiadanie Przenicowany świat Mariny i Siergieja Diaczenko. Spora dawka dobrej literatury, od science fiction, po fantastykę przygodową i fantasy. Z kolei fanom Stephena Kinga przypominam, że wydawnictwo Prószyński i S-ka wypuściło kolejny pakiet książek pisarza, w skład którego weszły takie pozycje, jak Danse Macabre, Misery, Stephen King na wielkim ekranie. Udanych zakupów.

Grudzień to okres, kiedy większość z nas myśli o rodzinie, domu i choince. Być może dlatego ilość imprez około fantastycznych jest tak uboga. 15 grudnia w Starym BUW-ie o (start o godzinie 20:15) odbędzie się spotkanie z Mają Lidią Kossakowską. Spotkanie zorganizowane zostało przez wydawnictwo Fabryka Słów i Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Troszeczkę wcześniej, tj. 10 grudnia, we Wrocławiu w Kawiarni Literatka odbędzie się pierwsza, „lokalna wariacja na temat stolików literackich”, czyli Wrocławskie Spotkania z Fantastyką. Tematem spotkania (start o godzinie 17:00) będzie Rozgwiazda Petera Wattsa. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezach.

I to tyle na dziś. Okres przedświąteczny to także czas, kiedy wydawcy odpoczywają, więc wątek z zapowiedziami pominęliśmy. No chyba, że kogoś interesują paranormale serwowane przez wydawnictwo Amber. Jeżeli tak, to oczywiście służmy pomocą i zapraszamy tutaj i tutaj. Smacznego.

Wyboru dokonał: Sylwester „Sharin” Kozdroj

This entry was posted on wtorek, 6 grudnia, 2011 and is filed under Przegląd wydarzeń. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.