W interesującej nas materii ten tydzień nie obfitował w szczególnie elektryzujące wieści. Pojawiło się zdecydowanie mniej zapowiedzi, a więcej drobnych informacji – ale może znajdziecie wśród nich coś ciekawego dla siebie. Szkoda tracić czas na przydługie wstępy, zaczynamy!

Na początek przekierowanie na blog Wojtka Sedeńki, gdzie można przeczytać o zawartości piątego tomu “Rakietowych Szlaków”. Z innych książkowych wieści, najprawdopodobniej na przełomie marca i kwietnia możemy spodziewać się “Kłamcy 4. Kill’em all” Jakuba Ćwieka – książka została złożona do wydawnictwa Fabryki Słów. W najlbliższym czasie ujrzymy też trzy książki Marcina Mortki. W styczniu, a dokładnie 27 swoją premierę będzie mieć “Miasteczko Nonstead”, w marcu coś dla młodszych, czyli “Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu”. Natomiast ostatnia pozycja – “Listy lorda Barthursta”, nie ma jeszcze konkretnej daty.

Powoli szykują nam się kolejne konwenty. Najbliższy z nich – Coolkon będzie miał miejsce we Wrocławiu od 2 do 4 marca. Również w marcu Pyrkon w Poznaniu w dniach 23 -25 marca oraz Grojkon w Bielsku-Białej w dniach 27 – 29 kwietnia. Trzeba przypomnieć też o festiwalu w Nidzicy, na który ruszyły już zapsiy. W Warszawie 27 stycznia odbędą się dwa spotkania. Jedno autorskie z Jarosławem Grzędowiczem o godz. 20:00 w Auditorium Maximum UW, sala C, Krakowskie Przedmieście 26/28. Drugie spotkanie będzie z Tomaszem Bochińskim oraz Jarosławem Musiałem (autorem i ilustratorem „Pufcia”) 27 stycznia w Warszawie o godz. 19:00 w Paradox Cafe.

Wydawnictwo Powergraph jako pierwsze zastosowało system Elibri umożliwiający zapoznanie się z fragmentami książek, które znajdują się w sklepie wydawnictwa. A w czasopiśmie Nowa Fantastyka od kwietnia nowy cykl artykułów z pogranicza nauki i fantastyki, których autorem będzie Wawrzyniec Podrzucki.

Na koniec do przeczytania dwa wywiady – jeden z Jeffem VanderMeerem, drugi z rodzimym autorem Jakubem Małeckim.

Premiery

W tym tygodniu ukazała się druga część “Strachu mędrca” Patricka Rothussa oraz “Małpy Pana Boga. Słowa” Macieja Parowskiego. Podtytuł drugiej książki brzmi „Szkice i rozmowy o wyobraźni i rzeczywistości. Polemiki”, rzecz traktuje o fantastyce polskiej, komiksie, zawiera recenzje z książek, polemiki oraz wywiady.

Wyboru dokonała: Maria „Metzli” Roszkowska

This entry was posted on poniedziałek, 23 stycznia, 2012 and is filed under Przegląd wydarzeń. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.