W przeciwieństwie do sytuacji z poprzednich tygodni, tym razem jeśli chodzi o premiery książek jest w czym wybierać. Kilka ciekawych propozycji i to z różnych wydawnictw. A co poza tym? Znajdzie się parę ciekawych informacji, choć w ogólnym rozrachunku prezentują się one dosyć skromnie. Ale jakby ten stan rzeczy się nie przedstawiał, zaczynamy nasze podsumowanie.

O premierach według wcześniej ustalonego porządku wspomnę na końcu, a na początek o kolejnej pozycji Uczty Wyobraźni jaka ma się ukazać w tym roku. Mowa o “Córce Żelaznego Smoka. The Dragons of Babel” Michaela Swanwicka.  Poza tym na stronie wydawnictwa Mag pojawiły się zapowiedzi do “Stanu wstrzymania” Charlesa Strossa oraz “Nieśmertelnego” Catherynne M. Valente. Na blogu Wawrzyńca Podrzuckiego można przeczytać informację o jego nowej powieści, która ma się ukazać w tym roku. “1980 K” – ale uwaga, będzie dostępna tylko w wersji elektronicznej.

Znamy już zawartość numeru Fantastyka Wydanie Specjalne, w sieci ukazał się też kolejny numer Literadaru. Do tego do przeczytania dwa wywiady: z Harlanem Ellisonem oraz Nealem Stephensonem.

Prawie na sam koniec mały epizod związany z gorącym tematem ACTA – Marcin Wełnicki na swoim blogu podaje linki, dzięki którym można ściągnąć jego powieść “Śmiertelny bóg”.  Od razu pojawia się pytanie, jak na taką praktykę autora zapatruje się wydawca? Należy również dodać, że pozostałe próbki twórczości autora są już od jakiegoś czasu dostępne w internecie – o czym wspomina na blogu.

Premiery

I obiecane premiery. Wznowienie Briana W. Aldissa “Superpaństwo” przez Vis-à-vis/Etiuda, w Uczcie Wyobraźni Lucius Shepard i jego “Smok Griaule”, nakładem Fabryki Słów Marcin Mortka “Miasteczko Nonstead”. A poza tym Kurt Vonnegut “Tabakiera z Bogombo” w Albatrosie i “Wierny ogrodnik” Johna Le Carre w wydawnictwie Sonia Draga. Czyli od każdego coś miłego, jest w czym wybierać.

Wyboru dokonała: Maria „Metzli” Roszkowska

This entry was posted on poniedziałek, 30 stycznia, 2012 and is filed under Przegląd wydarzeń. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.