Może to nie do końca wina ostatnich kilkunastostopniowych mrozów, ale w tym tygodniu ciekawych informacji do przekazania jest bardzo mało. Dzisiejszy wpis uratowało wydawnictwo Mag, prezentując zapowiedzi na kolejne miesiące. Poza tym dosłownie parę innych wieści, ale jakby nie było zaczynamy zgodnie z planem.

O planach można przeczytać na forum wydawnictwa. Uwagę zwracają oczywiście pozycje z Uczty Wyobraźni, ale również “Reamde” Neala Stephensona, “Czarodziejski labirynt” Philipe’a Jose Farmera czy “Reguła 34” Charlesa Strosa. Na lipiec planowany jest Jeffrey Ford “Portrait of Mrs. Charbuque/The Fantasy Writer’s Assistant” w serii Uczta Wyobraźni oraz “Skoki” Stephena Donaldsona: “Skok w wizję / Skok w konflikt” – przez niektórych bardzo wyczekane. Tyle o magicznych planach, miejmy nadzieję, że nie ulegną one radykalnej zmianie. Z Powergraphu wieści o premierze kolejnej książki Roberta M. Wegnera, 7 marca w księgarniach “Niebo ze stali. Opowieści z meekhańskiego pogranicza”.

Pozostając przy tym wydawnictwie, w środę 8 lutego o godzinie 11:00 dobrze posłuchać Radiowej Czwórki i wywiadu z Rafałem Kosikiem jaki wtedy będzie mieć miejsce. Na swoim blogu Andrzej Zimniak odnosi się do tematu ACTA, natomiast Wojtek Sedeńko pisze o wirtualnej Encyklopedii Fantastyki, która ma integralną częścią portalu społecznościowego będącego platformą spotkań dla czytelników. Natomiast na Polterze można przeczytać opowiadanie Hala Duncana “Żałoba zabawkarza”.

I jeszcze wieści z zagranicy, wywiad z Tedem Chiangem i do odsłuchania wykład Cory’ego Doctorowa

Premiery

Od minionego tygodnia w księgarniach możemy zobaczyć czwarty tom „Rakietowych szlaków” oraz książkę Dominiki Oramus „Imiona Boga. Motywy metafizyczne w fantastyce drugiej połowy XX wieku”

Wyboru dokonała: Maria „Metzli” Roszkowska

This entry was posted on poniedziałek, 6 lutego, 2012 and is filed under Przegląd wydarzeń. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.