Maria “Metzli” Roszkowska

metzRok urodzenia 1986, data znana z tragedii jaka miała miejsce w Czarnobylu. W czarnym humorze można pożartować, że nie bez znaczenia eksperymenty w reformie edukacji miały miejsce akurat przy tym roczniku.

Zadeklarowany fan fantastyki, zaczęło się zresztą już od wczesnych lat dziecinnych, lektura „Hobbita” w podstawówce, aby później rozciągnąć się na szereg innych autorów. Ciężkim zadaniem byłoby wskazanie konkretnych nazwisk, jest ich po prostu zbyt wiele. Ogólne zainteresowanie literaturą, z naciskiem jednak na ten konkretny jej gatunek. Dobra książka i odpowiednio dobrana muzyka – to często mój wybór na miłe spędzenie wieczoru. A jednocześnie nie odmawiam sobie wychylenia paru łyków dobrego trunku w gronie dobrych znajomych, obejrzenia ciekawego filmu czy pójścia na dobry koncert (i opisania przynajmniej paru z tych rzeczy na swoim blogu).

Na blogu oprócz recenzentem, jestem tzw. redaktorem czy lepiej byłoby powiedzieć koordynatorem działań. Nie pytajcie, jak i dlaczego dałam się na to namówić. Ja do dzisiaj nie potrafię odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Mój blog

Mój e-mail

Moje teksty:

Ciećwierz, Paweł „Nekrofikcje”

Clare, Cassandra „Miasto kości”

Gilman, Felix „Gromowładny”

Krušvar, Zoran “Wykonawcy Bożego Zamysłu”

Skalska, Joanna „Eremanta”

VanderMeer, Jeff „Podziemia Veniss”

VanderMeer, Jeff „Shriek: Posłowie”

Wyndham, John „Dzień Tryfidów / Poczwarki”

Yu, Charles „Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie”