„Wykonawcy Bożego Zamysłu” – Zoran Krušvar

wykonawcy_bozego_zamyslu

Jeśli prawdą jest, że jedna gwiazda świeci każdemu zmarłemu, to wykonawcy bożego zamysłu umieścili na niebie pomniejszą galaktykę. Wypełnili kroniki stalą i krwią, przez całe pokolenia bezlitośnie poświęcając siebie i innych w imię wiary. Od stuleci oczyszczali stado ze zbłąkanych owieczek, uparcie balansując na granicy światła i mroku, nigdy nie wątpiąc w słuszność swoich działań, dopóki czas nie przemienił ich w relikty przeszłości. Lecz kiedy iskra wzniecona ponad dwa tysiące lat temu zamieni się w pożogę, a nocy wyrosną kły i pazury, to oni zostaną ostatnią nadzieją ludzkości.

Stronice „Wykonawców Bożego Zamysłu” wypełniają legiony ciemności, których nie chciało nawet piekło: potwory stworzone do zabijania i niszczenia, ciągle spragnione krwi i zawsze chętne do polowania. Ta książka zabiera nas w makabryczną podróż poprzez wieki, od zgładzenia przez potężną rzymską armię małego lecz odmawiającego poddania się królestwa, po czasy obecne i najbliższą przyszłość, w której chłodna stal i mroczna magia naznaczą ostatnie dni ludzkości stojącej w obliczu ostatecznego zagrożenia – dzieci nocy, pomiotów Szatana, brutalnych, złaknionych krwi, nieczułych wampirów.

A wtedy… niech niebo się nad nami zlituje.

Zoran Krušvar – chorwacki pisarz, dziennikarz i menedżer projektów kulturalnych w Rijece. Czterokrotnie zdobył SFERA Awards, która jest jedyną chorwacką nagrodą literacką z dziedziny fantastyki. [więcej]

[Fragment książki „Wykonawcy Bożego Zamysłu”]

[Trailer 1 | 2]