Dziś kończy się Pyrkon, i to było chyba najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia. Choć obfitował on w różnego rodzaju informacje, to naprawdę niczego interesującego pośród nich znaleźć, nie można było. Może poza jedną, kolejną książką Arthura C. Clarke’a. Niestety sam na konwencie w Poznaniu nie byłem więc i krótkiej relacji zdać nie mogę.

Z kronikarskiego obowiązku wspomnę tylko o tym, że Fabryka Słów poinformowała, że Andrzej Ziemiański kończy pisać właśnie czwarty tom „Achai”, a w planach są także tomy piąty i szósty. Mnie osobiście nie interesuje kontynuacja „Achai”, ale pewnie kilku fanów tego cyklu, wśród naszych czytelników, się znajdzie. Wspomnianą we wstępie książką Arthura C. Clarke’a jest „Duch Wielkiej Ławicy”, który w księgarniach ma się pojawić 31 marca.

Można by jeszcze wspomnieć o tym, że pojawiła się filmowa wersja okładki „Gry o tron” Martina, czy że w zapowiedziach wydawnictwa Trio można znaleźć książkę „Kaidan – japońskie opowieści niesamowite epoki Edo” Marcina Tatarczuka. Jednak nawet te informacje tego tygodnia nie uratują.

A co na zachodzie? Może na początek wywiad z Jesse Bullingtonem albo z Pat Cadigan, ewentualnie z Neilem Gaimanem. Nick Mamatas pisze o japońskiej science fiction, a James Warner zastanawia się nad przyszłością książek. A jeśli nie macie jeszcze dość wywiadów, to mogę zaproponować rozmowę ze Stevenem Eriksonem lub Joe Abercrombim.

Premiery:

Skromnie też w premierach w tym tygodniu. Jedyną książką, która przyciągnęła moją uwagę to nowa powieść Michała Protasiuka „Święto rewolucji”. A poza tym nuda, nuda i jeszcze raz nuda.

Wyboru dokonał: Łukasz „Maeg” Najda

This entry was posted on niedziela, 27 marca, 2011 and is filed under Przegląd wydarzeń. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.