Kilka interesujących premier książek i nowe wieści od wydawnictwa Ars Machina – tak skrótowo można scharakteryzować miniony już tydzień. Poza tym niewiele znajdzie się innych informacji, którymi można by się podzielić. Premiery standardowo zostawiając na koniec, należy zacząć od zapowiedzi lubelskiego wydawnictwa, które ratują dzisiejszy wpis.

Jedna z książek o których mowa to oczywiście kolejny tom „Trylogii Ryfterów” Petera Wattsa, a mowa o „Mealstorm”. Druga nosi tytuł „Sun of suns”, której planowana premiera jest już na czerwiec. Autorem jest Karl Schroeder, pisarz dotąd niewydawany w Polsce. Więcej informacji na temat wyżej wymienionych pozycji można znaleźć na stronie wydawnictwa.

Z innych wieści wspomnieć należy o nominacjach do Zajdla na najlepsze powieści i opowiadania, które można zgłaszać do 15 czerwca. Na Naszym Mieście można znaleźć zapis czatu z Krzysztofem Piskorskim, który odbył się 3 kwietnia. Natomiast na Polterze jest do przeczytania opowiadanie tego samego autora, „Przepowiednia Madame de La Croix”.

Przy wieściach zagranicznych trzeba zwrócić uwagę na zbliżającą się premierę serialu “Gry o tron” na podstawie prozy George’a R. R. Martina, jako przedsmak można obejrzeć pierwsze 15 minut prologu, które tylko zaostrzają apetyt. Do przeczytania również wywiad z autorem sagi, w którym wspomina o pracy nad ekranizacją oraz o całym cyklu. Warto zwrócić uwagę także na dwa inne wywiady, pierwszy z Chiną Mievillem, drugi ze Stevenem Eriksonem – ten jednak należy czytać ostrożnie, zawiera spoilery z ostatniej części cyklu o Malazańskiej Księdze Poległych „The Crippled Gold”.

Premiery

Obiecane premiery inaczej niż w poprzednim tygodniu stosunkowo w dużej liczbie. Przede wszystkim kolejna pozycja z Uczty Wyobraźni wydawnictwa Mag, “Trojka” Stephana Chapmana, do tego rozpoczynająca „Trylogię Ryfterów” Petera Wattsa – “Rozgwiazda” oraz z wydawnictwa Solaris “Flota światów” duetu Larry’ego Nivena i Edwarda M. Lernera. Poza tym kolejna książka z serii Nowej Fantastyki, “Wilczy amulet” S. A. Swann, powieść Marcina Mortki “Martwe jezioro” oraz antologia “Wielka księga ekstremalnego sf”, która ukazała się nakładem Fabryki Słów.

Wyboru dokonała: Maria „Metzli” Roszkowska

This entry was posted on poniedziałek, 11 kwietnia, 2011 and is filed under Przegląd wydarzeń. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.